Aktualności

18 maja 2013 roku odbyła się w naszym mieście uroczystość poświęcenia pomnika błogosławionego papieża Jana Pawła II. Poświęcenia dokonał Jego Ekscelencja ks. biskup Ryszard Kasyna.

czytaj więcej →

Zbliżamy się do wielkiego finału. Ostatnie dni to intensywne prace budowlane oraz związane z małą architekturą. Ciężka praca fizyczna przybliża nas do zaplanowanego celu. Zakończyliśmy układanie i fugowanie kostki kamiennej.

czytaj więcej →

We wczesnych godzinach rannych 23 kwietnia zaczęliśmy jeden z ostatnich etapów naszego przedsięwzięcia. Zgromadziliśmy się w miejscu, gdzie stanie pomnik Jana Pawła II po to, by dokonać przy pomocy specjalistycznego sprzętu przeniesienia usytuowanego tam obelisku. Będzie on stanowił integralną część miejsca, gdzie już 18 maja odbędą się uroczystości poświęcenia pomnika Ojca św.

czytaj więcej →

3 kwietnia członkowie Zarządu wraz z ks. Henrykiem Kręczkowskim udali się do Pelplina, aby zaprosić ks. Biskupa Ryszarda Kasynę na 18 maja br. w rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka, na „oficjalne uroczystości” i poświęcenie w naszym mięście pomnika bł. Jana Pawła II. Ku naszej radości Ksiądz Biskup przyjął zaproszenie. Podczas wizyty złożyliśmy ks. Biskupowi również życzenia z okazji Jego imienin.

czytaj więcej →

W odlewni wykonującej artystyczne odlewy z brązu w Szymanowie powstaje pomnik Jana Pawła II, który niedługo zostanie odsłonięty i poświęcony w naszym mieście. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II w Lęborku czuwa nad postępem prac. W dniu 16 lutego razem z przedstawicielami Komitetu miałem możliwość gościć w odlewni.

czytaj więcej →

Przekazaliśmy model odlewu pomnika Jana Pawła II, wykonany przez artystę Pana Tomasza Sobisza, do odlewni „firma studio Szymanowo s.c. Szmyt Piotr, Szmyt Dawid”. Wybór firmy, która miała się zająć wykonaniem rzeźby w brązie nie był łatwy. Zebraliśmy oferty różnych firm, przeanalizowaliśmy ich dotychczasowe dokonania, zapytaliśmy o opinię osoby z „branży”. Na spotkaniu całego komitetu omówiliśmy propozycję i dokonaliśmy ostatecznie wyboru odlewni. Podpisana umowa zakłada, że odlew gotowy będzie najpóźniej 25 kwietnia 2013 r. Całkowity koszt odlewu – 90 tyś. zł.

czytaj więcej →

W dniu Wszystkich Świętych 21 wolontariuszy kwestowało w trzech miejscach przy wejściu na cmentarz w Lęborku. Wolontariuszom społecznego komitetu pomagali harcerze z Lęborka, Wicka i Nowej Wsi, którzy rozdawali ulotki. Brawo harcerze, bardzo dziękujemy za pomoc w tym wielkim dziele.

czytaj więcej →

Po zaledwie ośmiu miesiącach wykonaliśmy ogromny krok naprzód, zakończyliśmy ważny etap naszej działalności – mamy prototyp pomnika Jana Pawła II, który mamy nadzieję, że niebawem stanie przy rondzie im. Naszego wielkiego Polaka. W dniu 30 października, zgodnie z zawartą umową z artystą Panem dr Tomaszem Sobiszem, zarząd komitetu, formalnie odebrał model gotowy do wykonania odlewu z brązu. Wysokość modelu ok. 3,80 metra; wykonany z gipsu; naprawdę robi wrażenie.

czytaj więcej →

Zarząd oraz członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II w dniu 26.06. 2012 roku
w sali rajców Miejskiego Ratusza zastanawiali się nad wyborem inskrypcji. „Totus Tuus” , czy „Otwórzcie
drzwi Chrystusowi?” - oto znane wszystkim zawołania Jana Pawła II. Jedno z nich będzie umieszczone jako inskrypcja na pomniku papieża , którego odsłonięcie planowane jest na maj 2013r. w II rocznicę beatyfikacji.

czytaj więcej →

Wieść się rozeszła po świecie , iż mieszkańcy Lęborka postanowili uhonorować osobę Jana Pawła II budową Jego pomnika. Dotarła ona oczywiście do dziennikarzy , którzy Roku Pańskiego 2012 w dniu 24 kwietnia spotkali się w miejskim ratuszu z przedstawicielami Komitetu Budowy Pomnika .

czytaj więcej →